Oxbrazja

OXYBRAZJA

Jest to najbardziej odkrywcza metoda odmładzania i rewitalizacji skóry. Oxybrazja to nowy rodzaj mikrodermabrazji, którego celem jest nawilżenie i dotlenienie skóry. Potocznie nazywa się miękką mikrodermabrazją ze względu na fakt, że nie powoduje podrażnienia skóry. Oxybrazja wodno-tlenowa wyzwala efekty naturalnej i samoistnej odbudowy oraz regeneracji skóry. Polega na intensywnym złuszczaniu martwego naskórka za pomocą tlenu oraz aplikowanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. Jest przeznaczona dla każdego typu skóry.

Zabieg wpływa pozytywnie na odmładzanie skóry, redukuje i spłyca głębokie zmarszczki. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, zaskórniaki oraz zwęża pory. Leczy trądzik redukuje również blizny po trądzikowe, pozostawione przez laser, oparzenia, bądź też zabiegi chirurgiczne. Zabieg wykonywany jest na mokro i na zimno w związku z tym polecany jest szczególnie osobom o skórze naczyniowej i wrażliwej. Daje przyjemne uczucie chłodu i ukojenia.

Metoda ta sprawdza się również doskonale w leczeniu łuszczycy oraz łupieżu. Nawilża miejsca objęte chorobą oraz powoduje, że skóra w danym miejscu nie rogowacieje. Dodatkową zaletą jest zatrzymanie procesu wypadania włosów oraz łysienia. Zabieg przyśpiesza odbudowę włókien kolagenowych i rekonstrukcję naczyń włosowatych, dzięki czemu sprzyja regeneracji i szybkiemu powrotowi do zdrowia wszystkim tkankom ciała.

Wskazania do zabiegu to:

• popękane naczynka, zmiany naczyniowe
• kurzajki, brodawki i włókniaki
• trądzik
brak jędrności skóry
brak nawilżenia, odżywienia skóry
zmarszczki
skóra z zaskórnikami wymagająca oczyszczenia
nadmierne wydzielanie sebum

Jak przebiega zabieg oxybrazji?

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie demakijażu. Następnym krokiem jest oxybrazja. Do zabiegu używa się specjalnej głowicy, która za pomocą soli fizjologicznej oraz tlenu pod ciśnieniem powoduje złuszczanie wierzchnich warstw naskórka. Podczas zabiegu na skórze odczuwalne jest przyjemne zimno. Infuzja tlenowa złuszcza naskórek z odległości 5-10 mm. Zabieg uzyskuje lepszy efekt, gdy jest połączony z wprowadzeniem odpowiednio dobranej do rodzaju cery ampułki oraz maski. Po zabiegu nakładany jest odpowiedni krem. Czas trwania całego procesu to od 30 do 60 minut.

Przeciwwskazania do zabiegu oxybrazji:

terapia przeciwtrądzikowa retinoidami
wykonany zabieg kwasami (odczekać min. tydzień)
uszkodzenia, podrażnienia skóry
infekcje skóry (wirusowe- np. opryszczka, bakteryjne- np. liszajec zakaźny, grzybicze)
infekcje ogólnoustrojowe
nowotwory
ciężkie choroby ogólnoustrojowe
łuszczyca w fazie aktywnej
stany zapalne skóry
zmiany ropne w obrębie skóry
świeże blizny
nadciśnienie
rozrusznik serca
przeziębienie, zapalenie zatok, ucha, nieżyty nosa
kłopoty z zatokami, astma
ingerencje chirurgiczne w okolicy zabiegowej
zabiegi medycyny estetycznej, wypełniacze

Jak dbać o skórę po zabiegu oxybrazji?

Bardzo ważne jest aby po zabiegu unikać opalania oraz chlorowanej wody przez pierwsze 48 godzin jak również wypijać od 8 do 12 szklanek wody mineralnej dziennie aby poprawić nawilżenie skóry. Świetny zabieg, który rozjaśnia naszą skórę przed wielkim wyjście.

Jak często wykonuje się zabieg oxybrazji?

Zabiegi oxybrazji najlepiej wykonywać w serii, z zachowaniem odstępów od 1 do 4 tygodni. Działania w seriach zaleca się w celu uzyskania trwałych efektów. W zależności od potrzeb, stanu skóry i reakcji na zabiegi, ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie. Sugerowana ilość to 3-10 zabiegów. Zabieg może być również oferowany pojedynczo. Wówczas wykonuje się go zazwyczaj przed wielkim wyjściem w celu odświeżenia i wygładzenia skóry jako tzw. zabieg bankietowy.

Cennik

oxybrazja: 100 zł
oxybrazja + infuzja tlenowa: 200 zł